Billa vyzerá opäť lepšie. A zajtra v Apollo BC Bratislava otvára novú kapitolu malých predajní

V druhej žilinskej Bille v novom nákupnom centre Aupark (naša recenzia) prekvapí jedna vec: nové informačné panely, nová navigácia v ponuke tovaru, nová forma komunikácie Billy a zákazníka, nový “pocit” z nákupu v tejto sieti. V poslednej dobe sme si pri tomto reťazci zvykli, že zmeny sú výrazne k lepšiemu.

V prevádzkach Billy tento rok sme si zvykli na nový set-up oddelenia čerstvých potravín, ktoré dominujú vstupu. Snaží sa o to Tesco Expres, no stále to vyzerá ako “úrad čerstvých potravín”. Snaží sa to Hypernova, no keď sa prizriete bližšie, sú to len preskupené regály a tie isté drahé, alebo trvanlivé potraviny. Snaží sa aj Tesco Extra, no tam ide len o jeden regál. V Bille ste hneď po vstupe  medzi čerstvými šalátmi a ovocím, perfektne nasvietenej zelenine, voňavom pečive a príjemnej, teplej atmosfére a farbách. Billa to teraz zdôraznila veľkými nápismi v časti s čerstvými potravinami – “Čerstvé” pre zeleninu a ovocie, “Chrumkavé” pre pečivo či “Lahodné” pre lahôdky a podobne. Nové je označenie akcií, druhov tovaru (teraz vertikálne “vytŕčajú” z regálov), privátnych značiek. Inak vyzerajú aj oddelenia vína či sušených plodov, pokladníc a všetkých oznamov o zákazníckych výhodách či benefitoch.

Všetky naše fotografie z novej pobočky v Aupark Žilina

Pre zväčšenie obrázku kliknite pri súčasnom držaní CTRL. Obrázok sa otvorí sa v novom okne.

 

Z materiálov v predajni sa úplne sa stratila diskotná “rodinka”, lacnú biela nahradila luxusnejšie pôsobiaca čierna. To, čo začala Billa remodelingom predajní na Dlhých dieloch, Jantárovej ceste či dizajnom nových pobočiek otvorených v piešťanskom Auparku, Eurovea Galleria alebo Cubicon, dotiahla touto zmenou.

Billa zajtra začína na Slovensku novú kapitolu. V Bratislave otvára tretiu tohtoročnú prevádzku, prvú maloformátovú na Slovensku. Je asi o dve tretiny menšia, ako je priemer výmery pobočiek na Slovensku. Sleduje trend, ktorý otvorilo Tesco s Expresmi – menšie predajne zamerané na čerstvé potraviny, bližšie k bydliskám ľuďom. Sme zvedaví, ako si s tým Billa poradí. Predpokladáme, že táto mini-pobočka v Apollo Bussiness Center II bude miestom premiéry nového informačného systému v hlavnom meste. Samozrejme, chystáme sa to tento týždeň preveriť.

A najkrajšia Billa vôbec: Odporúčame tú na Jantárovej ceste v bratislavskej Petržalke. Klasickú Billu – samostatnú búdu s veľkými regálmi, ktorú reťazec postavil snáď v každom slovenskom meste, tu teraz ukazuje v druhej generácii. Ešte ste nezažili priestranný supermarket, kde sa vám zdalo, že  by sa dalo hoc aj príjemne relaxovať? (ak  by prestali pokladničky pípať, samozrejme) Možno trochu preháňame, ale skočte sa tam pozrieť. No a ak si chcete dokonale pokaziť názor na túto sieť supermarketov, zavítajte napríklad na Jesenského. Stiesnená, zle riešená a škaredá prevádzka s výnimočne nešikovným, alebo neochotným a nepríjemným personálom.

Reklamy

2 myšlienky na “Billa vyzerá opäť lepšie. A zajtra v Apollo BC Bratislava otvára novú kapitolu malých predajní

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s