Nechutne obrovský luxusný shopping mall v Traffore pri Manchestri. Ako sme sa mali v obchodnom raji

Občas ich vidieť na cestovateľských dvojstránkach časopisov. Obrovské a šialene drahé stavby v Kuvajte. Tak sme sa cítili v nákupnom centre Trafford, pár minút linkovým autobusom z Manchestru. Je to ako by sme spojili všetky slovenské nákupné centrá a použili najdrahšie materiály. Ak nie rozlohou, tak obratom určite :)

Trafford aj obrovský gýč. Všade sochy, palmy, obrovské drahé lustre, výťahy ako zo starého hotela, detailne ručne maľované drevené trámy. Maľované stropy ako v barokovom kostole aj na obyčajných spojovacích chodbách. Žiadny sadrokartón ako v Shopping Palace v Bratislave. Naopak, mramor je skutočný a rezbárske práce ručne maľované. Všade cítiť ťažký luxus. Zdá sa vám, akoby miestny kostol tisícnásobne rozšírili a zriadili tam obrovské predajne H&M, All Saints a Debenhams.

Impozantný je “Orient” foodcourt. Žiadne presvetlené priestory. Naopak, obrovský krytý priestor s falošným “nebom” a intímnou atmosférou. Repliky parníka v skutočnej veľkosti, bazén v strede toho celého šialenstva. Do kopuly vedú tematické úzke uličky – Čína či New Orleans so skutočnými, aj falošnými poschodiami, oknami s rozvešanou bielizňou. Veľký vchod do kín Odeon.

Náš pohľad na Trafford Centre v slideshow

This slideshow requires JavaScript.

Cez cestu je, samozrejme, luxusný nadchod, ktorý ústi do novej prístavby – s exteriérmi ako v historickom centre mesta. Sú v nej sústredené veľké obchody pre domácnosť – napríklad poschodový Marks&Spencer Home. Súčasťou je malý Legoland a “Múzeum múzeí”, ktoré obsahuje všetky možné expozície zapožičané obligátne – z iných známych britských múzeí.

Obyčajná spojovacia chodba

Počet nájomníkov je 280, pričom len v Auparku Bratislava je 260. Rozdiel vidno v prenajímateľnom priestore: 58 830 m2 pre Aupark a 137 300 m2 pre Trafford. Veď jeho súčasťou sú štyri obchodné domy s kompletným sortimentom – Debenhams, Selfridges, John Lewis a samozrejme Mark & Spencers.

Keď teraz poviete shopping mall, predstavíme si Traford. V Británii je však až šiesty najväčší. Každopádne, must-see pre každého čitateľa Reťazce.sk v blízkosti Manchestru. Ale nebol tam Bepon :)

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s