Mini Coffee&Co v Martine: Vintage marketing, kreatívny personál

Ak ideme do Coffee&Co, tak zväčša do prevádzok v centre Bratislavy, na Laurinskej alebo Michalskej. Do vlajkových prevádzok. No keďže sa dosť hýbeme po Slovensku, je málo pobočiek, v ktorých sme ešte neboli.

Nedávno sme sa náhodne po ceste zastavili v Martinskom Tescu, ktoré patrilo medzi tie neokúsené.  Tušenie, že tu je malé Coffee&Co, sa potvrdilo. Učupené pri záchodoch za obrovským plastovým pultom, ktorý pripomínal latté, s pár stolmi a s len jednou chladiacou vitrínou. Chladilo sa v nej pár koláčov, na ktorých sa pomaly zrážala vlhkosť na kvapky rosy. Na panini v týchto malých prevádzkach zväčša nemajú miesto. Pripravujú ho na požiadanie.

Privítal nás tiež totálne archívny merchandising – roky staré plagáty s nápismi “Môj každodenný rituál” už v bratislavských prevádzkach neuvidíte. Personál tvorila len jedna príjemné slečna. Prevádzka je tak malá, že vidíte celú “kuchyňu”. Na nadužívané zariadenie, pravda, nie je najkrajší pohľad. Ale bolo čisté a hlavne – fungovalo. Zákazníkov bolo tak na prežitie (cca 15:00, piatok). Ani prevádzku úplne neignorovali, ani sa nehrnuli v masách.

Personál zrejme nevidel využitie pre odľahlejšiu stranu pultu, tak prišli na rad rôzne priestorové “zlepšováky” ako šúpolie, plyšová lienka a sviečky. Ako v dedinskom bare.

This slideshow requires JavaScript.

Inak bol náš dojem dobrý. Nájsť aj v stredne veľkých slovenských mestách prevádzku typu Coffee&Co a nemusieť si brať do auta kávu z pumpy, to je priam radosť. Zvlášť, keď si uvedomíte, že všetky ceny nápojov sú tu o 30 centov nižšie. Zrejme sa netreba skladať na drahé nájomné v centre hlavného mesta. A už tak sa  miestni určite pri cene 1,80 do Coffee&Co nehrnú. Iba ak si vedia zrátať kvalitu podávanej kávy.

Reklamy

3 myšlienky na “Mini Coffee&Co v Martine: Vintage marketing, kreatívny personál

 1. Nehnevajte sa, čítam vás rád, ale tento článok mi prišiel ako: “Bože, aj mimo Blavy ľudia jedia príborom… pozoruhodné…”… Blava nie je všetko… žijem tu už nejaký čas… a všetko je to iba o tom pozlátku, na čo sa Blava chce hrať…

  Nemôžem sa ubrániť úsmevom, keď vidím, ako tu ľudia fungujú, čo riešia… občas fakt trápne… Ale inak to újde… Akurát si ľudia neuvodumujú, že zvyšok Slovenska nie je 200 rokov za opicami…

  A kaviarní by sa uživilo i na Slovači viac… to by ale nesmel byť manažment z Blavy… Lebo pre nich je už za Vajnorami východ…

  Like

   1. OK, beriem teda späť… Len som sa nemohol ubrániť tým pocitom, ktoré som uvádzal vyššie.

    I napriek tomu si vždy rád prečítam každý váš článok a to nehodlám zmeniť ani do budúcnosti :)

    Prajem pekný deň

    Rudy_SK

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s