Terno odchádza z Trenčína. Laugarício zostáva bez supermarketu

Po vstupe do trenčianskeho Laugarícia, najväčšieho shopping mallu s najlepšími nájomcami, nájdete self-promo plagát s veľkou pyramídou 130 značiek, ktoré majiteľovi platia nájomné. Na samom vrchu pyramídy je logo supermarketu spotrebného družstva Jednota Terno. No s jeho skutočnou prítomnosťou v centre je to sporné.

Supermarket je na samom konci centra, protiľahlo k hlavnému vchodu. Ak sa tam prepracujete, nájdete namiesto pokladní Terna a vysvietených predajných priestorov natiahnuté plagáty Laugaricio. Informačná tabuľa hovorí čosi o inventúre od 16. augusta a dočasnom uzatvorení. Ale netreba ani veľmi odhaľovať natiahnuté plachty, aby ste sa mohli domnievať, že ide o trápne klamstvo. Plachty neskrývajú Terno, ale len jeho torzo: pobalené  predajné moduly, mraziaky a pokladne. Toto už nie je inventúra výrobkov, ale inventúra majetku, ktorý je pripravený na odvoz.

Pri poslednej návšteve Laugarícia uplynulú nedeľu sme okrem zatvoreného Terna paradoxne v chodbách, kaviarňach a obchodoch našli vôbec najviac ľudí.

Iní nájomcovia masovo centrum neopúšťajú. Majiteľ určite z Laugarícia neskáče od radosti, centrum býva často poloprázdne, no celkom iste nemá ani v hlavu v smútku. Problém bude asi jednoducho v tom, že hypermarket Tesco je dostupný od Laugarícia pešo, dokonca pekne prepojený podchodom. Navyše, v tejto nákupnej zóne, oddelenej od mesta, výrazne dominujú motorizovaní návštevníci. Nie okoloidúci s taškami z blízkeho sídliska. Aj to bol zrejme problém pre prežitie Terna.

Je to veľký problém, alebo, ak chcete, výzva pre najatého správcu centra, spoločnosť EMCM.  Supermarket obkolesený prevádzkami služieb býva srdcom shopping-mallu, ktorý pritiahne do centra ľudí denne, nie raz za mesiac, keď si idú kúpiť nové topánky. Sme zvedaví, koho sa podarí na obrovský priestor bývalej nájomnej jednotky Terna zlákať. Alebo Terno len zmenšuje?

Do Jednoty aj do EMCM sme poslali otázku o budúcnosti supermarketu v centre Laugarício.

Reklamy

9 myšlienok na “Terno odchádza z Trenčína. Laugarício zostáva bez supermarketu

  1. Terno bolo vždy pri našich návštevách prázdne. Následne ho zakryjú plachtou a pobalia všetko zariadenie. Ak by zmenšovali, nemuseli by zatvárať.

   Like

   1. hypernova v optime v ke zmensovala a bola asi mesiac zatvorena, mozno i o nieco dlhsie. nehovorim vsak, ze toto je ten isty pripad.

    Like

   2. Ak by zmensovali – museli by urcite zatvarat! : ) a ze Terno bolo prazdnejsie ako by chcelo – to je fakt.

    Like

 1. “Majiteľ určite z Laugarícia neskáče od radosti, centrum býva často poloprázdne, no celkom iste nemá ani v hlavu v smútku.”

  Tejto vete celkom nerozumiem. To akože Laugarício ako OC býba poloprázdne? Lebo ak áno, tak to celkom nie je pravda, pretože vždy keď som tam je tam dosť plno.

  Like

 2. ÁNo, áno, áno, Terno tam vôbec ani nemalo byť. Ale sú tam celkom dobré obchody, pekné kaviarne, aj food court újde, a keď tam dajú ešte Billu bude to ok. Billa sa podľa mňa hodí do tohto centra. Ak je to teda naozaj pravda, tak prajem veľa šťastia pri výbere nového nájomcu. A čo takto ešte v Laugu ohodnotiť aj ostatné prevádzky?

  Like

 3. Laugaricio má zatiaľ postavenú len prvú časť.Ešte budú pristavovať dve časti,ktoré budú dokopy väčšie ako samotné Laugaricio teraz.Ja som len zvedavý,čo bude v tých nových dvoch.Bude to veľkééé.FANDÍM…

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s