Tesco o svojej riedko obsadenej Galérii v Dunajskej Strede: Zákazníkov aj nájomcov pribúda. Sme spokojní

Nedávno sme navštívili premnožené nákupné centrá v Dunajskej strede a napísali, ako nepríjemné bolo prejsť sa “peklom nákupných centier”. Nákupná Tesco Galéria v juhoslovenskom meste nebola tým najhoršie obsadeným centrom, ale dopĺňala kolorit beznádeje plný prázdnych prevádzok v malom meste, ktoré je  nákupnými centrami preplnené.

Hovorkyne Tesco Stores Oľgy Hrnčiarovej sme sa spýtali na situáciu v Dunajskej Strede. “Návštevnosť OC Galéria v Dunajskej Strede stúpla v porovnaní s minulým polrokom o viac ako 50 %,” odpovedala rezolútne. “Len na ilustráciu – za posledný rok tu pribudli obchodné jednotky ako športové potreby Sportisimo,  chovateľské potreby Pet Center, ktoré si zakazníci mimoriadne chvália a obľubujú, čo nám vychádza i zo zákazníckych prieskumov, spodná bielizeň Bugadi, pánske košele a doplnky Michael Collection. Od augusta tu pribudne ďalšia obchodná jednotka ORESI – kuchynské štúdio,” povedala nám Hrnčiarová v júli a teraz – v auguste – je Oresi skutočne otvorené.

Nepoznáme históriu OC Galéria v Dunajskej strede, ale trochu sa čudujeme. Keďže medzi prevádzkami, ktoré pani hovorkyňa vymenovala, sú takmer všetci nájomcovia centra, kto v ňom bol na začiatku? Možnosti sú dve.

a) Otváralo (polo)prázdne

b) Najprv všetci zutekali, a toto je už druhá vlna nájomcov, po stabilizovaní návštevnosti

Centrum bolo otvárané na jeseň 2008, rok 2009 bol prvý celý rok prevádzky, v roku 2010 bude mať dva roky. Variant, že prví nájomcovia zutekali, zrejme správny nebude – to by sa nestíhalo.V tom prípade zostáva druhý variant – Galéria sa otvárala prázdna. Svedčí o tom aj súdobá agentúrna správa vydaná pri otvorení – “v nájomnej časti sú služby lekárne a pošty” – nič viac sa nespomína. Prečo ale Tesco otváralo prázdnu obchodnú Galériu? Marketingový manažér je masochista?

A ešte jedna nezrovnalosť. V stanovisku Tesca sa hovorí o štyroch neobsadených nájomných jednotkách, no na webe centra ich vidno sedem. Nuž, stránka asi nie je aktualizovaná.

Zaujímavé je, že na internete sa dá nájsť ponuka firmy Belle z februára 2009, ktorá hovorí o tom, že odstúpi prevádzku v OC Galéria v Dunajskej Strede. Medzi nájomcami je doteraz.

A ešte jedna zaujímavosť na záver: V materiáli, ktorý posudzoval vplyv stavby obchodného centra na životné prostredie sa píše, že jedno takéto centrum stojí 220 miliónov Slovenských korún. A Tesco Stores v procese “vybavovačiek” vôbec nefiguruje. Projekt má na starosti miestna spoločnosť Stavoinvesta, “navrhovateľom” v zmysle názvoslovia zákona je spoločnosť Ardis zo Žiaru nad Hronom a “užívateľom” objektu CO Fin&Partners z Bratislave. Tesco si len objednáva. Zaujímavé, koľkým miestnym firmám dá prácu postavenie jednej nákupnej galérie…

Reklamy

2 myšlienky na “Tesco o svojej riedko obsadenej Galérii v Dunajskej Strede: Zákazníkov aj nájomcov pribúda. Sme spokojní

    1. kolko michalovcanov tento blog cita? lol… tiez ma zaraza, ze sa tu Tesco este neobstavalo Galeriou. Ten BigBox vedla je uplna katastrofa a OCZ teda nema konkurenciu a ziadna sa nechysta. Pritom existuje este celkom dost roznych znaciek, ktore expanduju aj v okresnych mestach a v MI by mali miesto. Holt, bude treba cakat na nase historicke centrum niciace OC vedla mestskeho uradu – uvidime, ci ho v januari zacnu naozaj stavat. Tesco nepostavenim Galerie (hlavne vzhladom na to, kolko parciel im tam v okoli patri na nu maju miesto), uz nebude relevantne – ludia su aj tak v nakupnej zone OCZ+Kaufland.

      Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s