Máme to za sebou: Prvýkrát v Bepone!

Prvýkrát sme zavítali jednej z pobočiek do kráľa malometrážnych jednotiek s pančuchami a ponožkami Bepon. Úspešne čupí v rohu každej nákupnej galérie (a menších priestorov), do ktorej zavítate. Bezpečne. A to pomaly ale isto  platí aj v Česku.

My sme sa ocitli v gigantickom nákupnom centre Chodov, ktorý by zostavou značiek (nechýba Starbucks!) tromfol všetky slovenské nákupné centrá dovedna. A potrebovali sme ponožky. Jedny. Obehli sme základnú zostavu H&M, New Yorker, C&A… a potom na nás žmurkol. Prikrčený, oproti.

V malej predajni sme sa rýchlo zorientovali – pánske ponožky vo všetkých triedach a druhoch, a kompletne s ponukou vlastnej značky Beponu. Keďže išlo o jednorazovú núdzovú situáciu, stačili nám tie za 68 CZK. Mali aj viac ako násobne drahšie.

Bepon v Česku výrazne expanduje, no na počudovanie svoj pôvod neskrýva. Ako to zvyknú iné slovenské značky, ktoré prerazili v Česku. Na ponožkách len slovenské nápisy, len slovenské koncovka internetovej domény, dokonca pútač na súťaž v priehľadnej miske na drobné bol po slovensky. Cítili sme sa ako na skromnom slovenskom ostrove v obrovskej katedrále svetových značiek. A keďže sme, samozrejme, komunikovali v slovenčine, predavačka na nás na záver zahlaholila “Dovidenia”. Iba tie ich ponožky sa vyrábajú – v Taliansku.

Reklamy

5 myšlienok na “Máme to za sebou: Prvýkrát v Bepone!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s