Záhady v Tesco My. Načo sú dva pokladňové skanzeny?

Záhadné veci sa dejú v obchodnom dome Tesco My na Kamennom námestí v Bratislave. Naposledy sme vám ho spomínali nedávno – namiesto zlacnenia úplne zmizli ovocné šaláty Healthy Living. A teraz – z potravín úplne zmizlo využívanie expresných pokladní. To sú tie, do ktorých sa môžete postaviť len s košíkom do pomerne dlhého radu – ten sa však rýchlo odsýpa, pretože systém vás delí medzi niekoľko pokladníčok. Donedávna boli rýchle pokladne v prevádzke vždy, teraz – nikdy.

Okolo expresných pokladní existuje nejedna záhada. V potravinách pred dvoma rokmi pri veľkej rekonštrukcii pripravili dve takéto jednotky: expresné pokladne ukončovali rad pokladní z jednej i druhej strany. No jeden z kompletne vybavených a pripravených setov expresných pokladní sa nikdy nevyužíval. Odkedy ho nainštalovali a vybavili nálepkami, neprešla cez ne jediná tovarová položka.

K tomu ešte jedna záhada. Keď Tesco rekonštruovali na My, tento zabudnutý kút dostal ako jediný z oddelania potravín, ktoré sa do dizajnu Tesco My neprezliekli, nový look – namiesto červeno-modrého “pozadia” na stenecharakteristické pre Tesco, dostali expresné pokladne čierno-biely dizajn Tesca My. Prekvapene sme pozerali, že “spiace” pokladne spustia. Nestalo sa. Teraz ležia úhorom oba. No nie je to absurdné? Vo vždy preplnených potravinách okupujú miesto dve pomerné veľké jednotky s dovedna ôsmymi pokladňami, ktoré nikto nikdy nezpína. Veríme, že pre Tesco je postavenie a prezliekanie pokladní, ktoré nepoužíva, zmyslupným konaním.

Nám by sa to páčilo takto: nedávno odstavené expresné pokladne čaká demontáž, priestor bude využívaný na samoobslužné pokladne. A “spiace” expresné pokladne konečne začnú plniť svoju úlohu. Ako sa však na tento príbeh patrí, jedna záhada zostáva – načo samoúčelné “premaľovanie” do dizajnu Tesco My, keď potraviny na “luxusný” koncept neprešli?

A teraz už dobrú noc. Ešte sa vám budú snívať zlé sny.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Záhady v Tesco My. Načo sú dva pokladňové skanzeny?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s