Ako Tesco My chcelo nešikovne dobehnúť západ. Ale vracia sa na východ

V Tesco My na Kamennom námestí v Bratislave sa dejú čudesné veci. S nadšením sme privítali v “príručných” potravinách na prízemí chladiaci regál s čerstvým nakrájaným ovocím (a pribalenou vidličkou) Tesco Healthy Living, špeciálnymi šalátmi Tesco Finest, sushi setmi a vynikajúcimi smoothies, tiež vlastnej značky. Takýto čerstvý “bar”, kde stačí siahnuť rukou a máte chutnú a zdravú desiatu, poznáme z návštev vo vyspelejších, anglosaských trhoch. Aj v predajniach Tesco.

Za čerstvé ovocné šaláty si však Tesco pýtalo asi tri eurá. Pri pohľade na tri kúsky kiwi, manga a žltého či červeného melónu v plaste s malou vidličkou a akurát tak pousmejete a počkáte, kým Tesco dostane cenu nového produktu do normálu. Stačí zájsť do Billy a podobný mix máte menej ako za jedno euro. A to už nejaký čas. Tesco si zrejme zrátalo, že nový produkt budú kupovať bohatí kancelárski ľudia. Akurát defíniciu slova “bohatý” si asi preniesli z domáceho Anglicka.

Tešili sme sa, keď Tesco pochopí a cenu zreálni. To sa však nestalo. Šaláty jednoducho zmizli úplne. Už niekoľko týždňov sme na nich nenarazili ani ráno, ani večer. Na ich mieste sa ocitli “vlašáky” a iné majonézové zázraky pre ťažkých “robošov”, ktoré doplnili, asi pre príbuznosť k ovociu, vrecká s nasekaným šalátom. Ako stvorené pre “exkluzívne” Tesco My! Zostali len smoothies, lebo tie stačí doviezť zo Španielska a cena pod eurom je príjemná.

Takmer 5-eurové šaláty Tesco Finest s rôznymi exotickými ingredienciami boli exkluzívnejšie, ako tie v najlepších reštauráciách. Tie zrejme predbehli dobu a tiež zmizli späť na vyspelejšie trhy. Veľká škoda.Tieto exkluzívnejšie produkty sa okrem My predávali aj v Tesco Extra, tam sme situáciu šancu zistiť nemali. Pri najbližšej možnej príležitosti preveríme.

Pri takomto rozlýšľaní sme radi, že nie sme odkázaní na Tesco. Ďakujeme Bille, že  aspoň v tomto pochopila trh, na ktorom pôsobí.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Ako Tesco My chcelo nešikovne dobehnúť západ. Ale vracia sa na východ

  1. Pekny clanok, stotoznujem sa s nazorom. Len chcem poupravit, ze ceny v Bille sa pohybuju aj cez 2 eura. Zalezi, co konkretny salat obsahuje. Ak su tam jahody, tak je to drahsie ako ked tam mate zmes melonov. Treba si pozriet cenovku, aby pri pokladni nebol clovek prekvapeny. ;-]

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s