V Piešťanoch je príručný Aupark. Urobili sme mu kompletnú prehliadku

Prvým “druhým” Auparkom sa stal spomedzi deviatich pripravovaných ten piešťanský. Trvalo týždeň, než ho navštívila naša slávnostná delegácia.

Malé nákupné centrá v malých mestách majú zväčša od kvalitnej architektúry ďaleko. Ak to nie je bohapustá plechová búda, aké stavia EuroMax pre jeho Maxy, je to aspoň nevkusná haraburda. Aupark si kupuje drahé pozemky v centrách miest, aj preto teda na architektúru nerezignuje. Ľúbivé vizualizácie v majú od nahoty reality ďaleko, ale predsa ide o niečo, čo celkom kultivovane zapadlo do prostredia centra malého mesta. Aupark nepôsobí ako sklená päsť na oko, ale ako neutrálna, decentná stavba zo skla a kameňa. Kvalitu použitých materiálom vidno aj vo vnútri, dlažby, drobná architektúra, obklady stropov, všetko sú to prvky rovnaké, alebo podobné tým z materského Auparku.

Prečo si shopping mall pre svoju druhú pobočku vybral v kampani tému módy ako primárnu, nevedno. Ale nie je to kompatibilné s produktom. Snáď ničoho nie je v skladbe nájomcov menej. Tradiční obsadzovači malometrážných jednotiek sú tu v obyvklej zostave: Bepon, GG Tabak, Optika Siloe, Pet Center, Klier, Office 1 Ševt, StemprOK, Delikateso… Za módu je tu snáď len NewYorker, väčšiu predajňu má ešte Colins, Takko sa na otvorenie chystá.  Topánky tu z “majorov” ako Baťa, Diechmann či Humanic nepredáva nikto.

Café Dias to od príručnej kaviarne v Panta Rhei dotiahlo na hlavnú kaviareň v celom centre, aj keď tvorcom sa nepodarilo silnú atmosféru interiéru značky dostať do exteriérového sedenia v centrálnom priestore pri food-courte. Ďalšia zaujímavá vec je, že kníhkupectvo je tu len o niečo väčšie ako kaviareň. A že na kávu zo sebou má Café Dias už aj svoje vlastné poháriky.

Mimochodom, nové supermarkety Billa, jeden z nich je tu, sa nám veľmi páčia. Veľmi sa nám páčia aj posuny v sortimente: chladiace boxy s nakrájaným ovocím a zeleninovými šalátmi pri vstupe. A oveľa viac šité na mieru Slovákom, ako v Tescu. Za trochu ovocia v balení si Tesco pod značkou Healthy Living pýta okolo troch eur, v Bille pod Chef Menu to stojí okolo 5O centov. Najkrajšia zostáva pobočka Billy v Eurovea Galleria, ale ani tá v piešťanskom Auparku nie je na zahodenie.

Čo je určite na zahodenie, to sú predajne 101 Drogerie. Veľmi sa čudujeme, že Aupark nepovie ani slovo nájomcovi, ktorý ešte nepočul o dizajne predajní. Pre firmu Emil Krajčík s.r.o. zostalo poňatie vzhľadu predajní pri rozmiestnení regálov po priestore. A maximálne pri objednaní pokladničných boxov v zelenej farbe. Pozrieť sa pri krásne nadizajnovanej Bille, alebo ak zostaneme vo fachu – DM Drogerie Markt a porovnať so 101 Drogerie, to je ako vrátiť sa o 30 rokov skôr. Škoda, že zákazníci si takéto veci nevšímajú. Sme však presvedčení, že ak by dostali možnosť vybrať si z dvoch vedľa seba umiestnených prevádzok – 101 a DM, možno nevediac prečo, ale vojdú do DM. Už napohľad to je niečo, kde sa človek cíti príjemne. A nielen to. Marketing je odpoveď na potreby zákazníka. A ten sme si pri 101 Drogériách nevšimli. Mrzí náš, že v Auparku v Peišťanoch nie je DM, ale tento paškvil medzi slovenskými obchodnými konceptmi.

Z gastro má v Auparkoch premiéru Pizza Mizza, inak je to klasika: Sunshine, Papa Chicken, Dobrá Bašta.

A veľmi sa nám páčila absolútna novinka: Pekáreň Sirotka. Cítili sme sa ako v zahraničí. Obrovský pult plný lákavých obložených  pečív (keby sme si len pamätali tie exkluzívne suroviny), čerstvého voňavého pečiva, kávu Lavazza, ktorú si môžete sami načapovať… už len posilniť ponuku zákuskov. Takúto sieť chceme! Zlatý Bochník, Emporio Bakery: Kedy v prípade pekární prejde od pokusov stavať koncepty k poriadnym domácim sietiam? Ak by to bolo pod značkou Sirotka, tešili by sme sa. Obsluha nám povedala, že majiteľ si koncept testuje a ak sa chytí, pôjde ďalej. Ak by sme to nemali ďaleko, určite by sme ho v snahe podporovali pravidelnými nákupmi.

This slideshow requires JavaScript.

Reklamy

5 myšlienok na “V Piešťanoch je príručný Aupark. Urobili sme mu kompletnú prehliadku

 1. Je tu ale jedno OBROVSKE sklamanie –
  v piestanskom Auparku nie je Subway :(((
  Tolko sa o tom hovorilo a pisalo (aj tu na Retazcoch), a nakoniec nic.
  To bola jedina vec, kvoli ktorej som cakal na otvorenie. A nakoniec taka rana pod pas…
  Som zvedavy, preco z toho nakoniec vycuvali?

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s