Subway má donášku. V centre Bratislavy sa už varí pivo a robia pralinky v novom koncepte čokoládovne. A vieme, kedy štartuje Tesco My

Aj dnes máme pre vás pár omrviniek zo sveta konceptov i tých, ktorí pre kvalitu (či dostatok kapitálu) prerástli na reťazce.

 1. Vždy sme sa čudovali, kto zakladá a otvára na Slovensku sieť The BodyShop. Nečudovali sme sa natoľko, aby sme sa namáhali to zisťovať. Nedávno sme narazili na obrovského svetového franchízora Alshaya, ktorý má licencie na balík desiatok svetových retailových značiek – Starbucks, Boots, H&M, Debenhams, Next, Foot Locker…. Najprv pokrýval arabský svet, teraz je na celom svete. Na jeho webe sme s prekvapením zistili, že aj na Slovensku. Okrem The Body Shop (registrujeme prevádzku v centre Bratislavy a novú v Eurovea Gallera) prevádzkuje aj Mothercare. Kto by povedal, že drahá britská prírodná drogéria je u nás arabský biznis.
 2. (Tesco) My Bratislava je tesne pred otvorením! Návštevníkov ešte čaká dotiahnutie rekonštrukcie na prízemí a najvyšom poschodí staršej (trojuholníkovej) budovy obchodného domu. Prior, ktorý sa túto jeseň dožije 42 rokov, dostane najluxusnejší vzhľad, aký kedy mal. Bude menej praktický, a viac luxusný. Sme zvedaví, ako si s týmto faktom poradia babičky a sociálne prípady, ktoré tvoria značnú časť návštevníkov. My sa tešíme, kampaň sa už začala, otvára sa 12. apríla.

 3. V centre Bratislavy máme opäť niekoľko noviniek. LeBar, ktorý pozicioningom nahradil Medúzu pob Michalskou bránou, už otvoril na Hviezdoslavovom námestí. Taktiež aj susedné, hojne promované Bistro Petite Provence. Obe zo skupiny ProGastro. Sme zvedaví, o čom Bistro bude. Láka nás slovo “bistro”, ktoré vystriedalo “Restaurant”. Web zatiaľ mlčí. Veríme, že zmena nebude samoúčelná a po príchode nás okrem cien ovalí aj atmosféra francúzskych dobrôt.
 4. Ďalšou novinkou je Bratislavský meštiansky pivovar, ktorý sme už avizovali. Prvá veľká krčma v centre Bratislavy, ktorá varí vlastné pivo. (Na KamNaPivo.sk je aj insiderské info) Otvorené je na mieste bývalého Pizza Hut-u blízko Obchodnej ulice. Dnes sa tam dostaneme a nabudúce dáme vedieť, ako nám bolo. A či sme sa cítili vítani. Keby mal tento podnik také promo, ako Bistro Petite Provence, ani by sme sa tam neunúvali ísť. Bolo by beznádejne plné. Momentálne sa informácie o novinke šíria snáď len ústne. Ani o webe ešte nechyrovať. Ale vraj sa chystá.
 5. V centre hlavného mesta je ďalší reťazec – česká čokoládovňa Bon Bon. Naozaj útulný priestor plný ručne vyrábaných praliniek všetkých druhov a tvarov, veľmi milá obsluha a atmosféra ako v obchodíku z 30-tych rokov. Veľmi sa nám páčilo, aj chutilo. Obsluha lákala na pravé buchty od mamy. Český reťazec má na Slovensku premiéru, tešíme sa a držíme palce.
 6. Billa začala zefektívňovať svoje predimenzované prevádzky podobne, ako napríklad Hypernova. Holandský retailer odstupuje časti svojich priestorov iným nájomcom (napríklad severský mamut v bytových doplnkoch Jysk). Rakúska sieť supermarketov, ako ukázala v Bratislave pri Farského ulici, robí nákupné pasáže. Táto má samostatný vchod a služby ako kvetinárstvo alebo trafiku.
 7. River Park podľa viacerých mediálnych výstupov otvoria pred letom. Veštíme mu ťažkú budúcnosť. Vrejnosť ho neprijme, ide o škaredý projekt, ktorý pôsobí ako predimenzovaná metastáza na nábreží. Bude symbolom tých developerov, ktorí mali ku krajine menej citlivý prístup. River Park je od ruky, treba dlho kráčať cez psychologickú hranicu centra mesta – Nový most – po zruinovanom nábreží. Čakať bude pár bánk, trafika, kvetinárstvo, “luxusné” potraviny. A najmä množstvo reštaurácií. Na tých prínos River Parku pre obyvateľov stojí. Bude treba ľudí presvedčiť, že sa oplatí “trepať” až tam. A takmer všetko to bude na pleciach jedného prevádzkovateľa. Malým pátraním sme totiž zistili, že takmer všetky reštaurácie má pod palcom jedna a tá istá firma. Nasvedčuje tomu tento web. A čo s poloprádznym River Parkom, keď to táto firma nezvládne? Sme zvedaví. Aj na to, ako to bude celé vyzerať.
 8. No a na záver: Prvý bratislavský Subway spustil donášku! Naši špióni videli auto. Web ešte nefunguje, takže nevieme detaily.
Reklamy

8 myšlienok na “Subway má donášku. V centre Bratislavy sa už varí pivo a robia pralinky v novom koncepte čokoládovne. A vieme, kedy štartuje Tesco My

 1. V juhovýchodnej Ázií je bežné mať donášku pre KFC, McDonald’s a aj pre Subway. Človeku to príde trocha zvláštne, najmä preto, že sa naskytuje otázka kt by si už len objednával fast food, no pri cenách iných reštík je to asi najlepšia alternatíva pre študentov a mnoho ďalších… Kiežby to fungovalo aj na SVK – jednej prevádzke McD tu stačia 2 skútre a krásne im to ide :)

  Like

 2. Subway donasku skutocne ma. Na stranke ktoru uvadzaju na letaku v prevadzke uvadzaju stranku, na ktorej maju byt mozne online objednavky(subwaycubicon.sk). No ta zatial nefunguje, tak poskytujem aspon udajne cislo 0905 963 470. No nespoliehala by som sa na to moc. Hacik je v tom, ze subway donaska je iba na MINIMALNE 1 footlong sendvic. Potom si k tomu moze clovek doobjednat wrap, alebo salat, alebo 15cm sendvic. Donasky na intraky v Mlynskej doline zadarmo, Stare mesto a okolie za 1EUR a ostatne casti Bratislavy za 2EUR….

  Dufam ze vas tato informacia potesila ;)

  P.S. na letaku je uvadzana stranka subwaycubicom.sk, ako aj na reklamnych spotoch blizko straych gruntov. Tato informacia je samozrejme nespravna ;)

  Like

  1. Ja som tam minule volal, kedže som si chcel objednať, ale ešte sa nedá. Objednávky budú fungovať cez spomínanú stránku subwaycubicon.sk, kde si človek nakliká všetky ingrediencie a tie by mal aj dostať :)

   Like

  1. Viem ze nie je najlepsie odpoveedat si na vlastny komentar, no dneska som tuto donasku skutocne skusila a je fantasticka! Bagety tu boli uz cca. polhodinu po tom co som si ich objednala.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s