Reštaurácie, kaviarne, bistro, vlastný pivovar, nové siete. Centrum Bratislavy má kopec noviniek

Končí okázalý “VIP” bar Medúza pod Michalskou bránou, encyklopedický predstaviteľ drahých bratislavských podnikov. Jeho matka – spoločnosť Progastro Group – v jeho priestoroch urobí druhé poschodie pre svoju nižšie situovanú pizzeriu Primi. Dosiaľ obývala prízemie  budovy a dvor s terasou za ňou. Po minuloročnom zatvorení baru Peoples, ktorý nahradil majiteľ Red Monkey Group Svetom piva, je to ďalší prípad, kedy sa drahý podnik pre elity v centre hlavného mesta mení na koncept pre širšie masy.

Na druhej strane, luxusných podnikov neubudne. Namiesto Medúzy otvorí skupina nový Le Club na Hviezdoslavovom námestí. Zrejme na mieste bývalého Robinson Restaurant.

Mimochodom, Prograstro Group chystá jednu novinku pre Euroveu. Primi Restaurant River Lounge. Oranžové Primi dostane modrý look a uvidíme, čo rieka urobí s ponukou, kvalitou jedla a obsluhou. Značka pizzerie Primi, dosiaľ skrytá pod Medúzou, sa tak dostane nielen na hlavnú ulicu, ale aj do nového nákupného centra.

To nie je všetko, čo skupina pripravuje. V získaných priestoroch na Hviezdoslavovom námestí boli donedávna dve prevádzky. V jednej bude Le Club, v druhom už polepy okien avizujú Bistro Petit Provence. OK, ďalšia drahá reštaurácia. Ale – to slovo Bistro vyvoláva nádeje. Dvere prevádzky sa podľa billboardovej kampane otvoria v marci, doména petiteprovence.sk už funguje v skúšobnom režime.

Ďalšiu kampaň má bratislavské Alizé. Oznamuje výpredaj a – sťahovanie do jednej z luxusných pasáži v centre mesta. Luxusná móda v bývalom baťovom obchodnom dome končí, aj tu sa priestory otvoria širším masám. Presnejšie – podľa plagátov čaká návštevníkov “Svet nekonečnej zábavy a kulinárskeho umenia”. Podľa našich informácií je skutočnosť lepšia, ako vyzerá – na miesto by mohol vstúpiť zahraničný reštauračný reťazec, ktorý na Slovensku doteraz nebol.

Nielen reštauračná, ale aj kaviarenská ponuka centra Bratislavy dostane nový impulz. A to na jednom z najlepších miest. Po meste sa objavili billboardy oznamujúce návrat Café Savoy, veľkej starosvetskej kaviarne na rohu hotela Carlton. Pred rokom sa s týmto priestorom rozlúčila sieť Steam&Coffee. Na webe si billboard môžete pozrieť. Je fajn, že tam bude opäť kaviareň.

Aj bratislavský pivár sa poteší. V dlhšie prázdnom priestore po reštaurácii Piza Hut pri Obchodnej ulici sme vo veľkých oknách zbadali obrovské pivné sudy. Zdá sa, že sa v nich usilovne varí prvá várka piva. Centrum hlavného mesta tak čaká krčma s vlastným pivovarom! Takéto vymoženosti poznajú už napríklad aj v Košiciach. A majú stále plno. To nie je všetko. Vieme, že celkom neďaleko chce tento rok vlastný pivovar spustiť ďalšia veľká krčma.

Reklamy

4 myšlienky na “Reštaurácie, kaviarne, bistro, vlastný pivovar, nové siete. Centrum Bratislavy má kopec noviniek

  1. Že pivné sudy som sa dobre narehotal :-))
    Moj Ty zlatý to sú VARNÉ KADE.

    Ale ináč vďaka za novinky a KDE má spustiť ďalšia veľká krčma vlastný pivovar?????????

    Neviem sa dočkať, konečne bude v BA ponuka ako inde (Praha 10 minipivovarov, Brno 2 a Wien 15!!!)

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s