Prvý slovenský Burger King 26. marca. Potvrdené

Burger King na Slovensku? Kto by tomu po toľkých nenaplnených sľubov veril. Tentoraz však tomu veriť treba. Informácia o prevádzke v centre Eurovea, ktorá dnes padla na Aktuálne.sk, je pravdivá. Potvrdzujeme to po diskusii s autorom článku, ktorého zdroje sú síce nemenované, ale skutočne dôveryhodné. Svetoznámy Whopper prvýkrát v Bratislave predajú už o niekoľko týždňov – 26. marca.

Domovská stránka slovenského BK, ktorú môže vytvoriť každé desaťročné dieťa do desiatich minút, je snáď provizórium. Hlása, že “Svetoznáma americká fast-foodová spoločnosť prichádza na Slovensko”, okrem termínu štartu informuje aj o  nábore zamestnancov a ukazuje, kde presne bude v Eurovei sídliť. My sme pri pohľade na ňu radi, že veľké celosvetové spoločnosti majú dizajn-manuály

Takto pred rokom ešte Hospodárske noviny tlmočili stanovisko, podľa ktorého bolo otvorenie Burger Kingu na Slovensku nereálne. Povedal to AmRest, ktorý v Strednej Európe prevádzkuje KFC či Starbucks a vlastní licenciu aj na Burger King. Systém tejto siete však umožňuje, aby v jednom štáte bolo viacero franchistantov. Aj v Česku prevádzkuje Burger King okrem AmRestu aj čiastočne štátne Jídelní a lůžkové vozy. Aj vzhľadom na web zrejme pôjde na Slovensku o inú spoločnosť.

Burger King je dobrá správa aj pre obsadenosť Pribina Gallery, budúceho najlepšie umiestneného nákupného centra na Slovensku –  v srdci hlavného mesta. Schémy na webe projektu naznačujú, že centrum je obsadené ledva na polovicu – presakujúce informácie o ďalších nájomcoch uisťujú, že otvorenie nebude blamáž a centrum je naplnené viac. Médiám spoločnosť hovorí, že tak na 90 %.

Marec bude pre fast-foody v Bratislave veľkým mesiacom. Bratislava (snáď) dostane prvý Subway v Cubicone, a pri cene licencie je veľký predpoklad ďalšieho rozširovania (navyše, predaných licencií na Slovensko je desať). McDonald´s povedal už dávnejšie, že otvárať bude päť prevádzok a v starších bude pokračovať s inštalovaním McCafé –  stále chýba napríklad v centre Bratislavy.

Viac o Burger Kingu a jeho histórii v našom staršom poste.

Reklamy

3 myšlienky na “Prvý slovenský Burger King 26. marca. Potvrdené

  1. Jednoznacne NAJHNUSNEJSI Burger King v celej europskej unii. Zemla stara, sucha, kecup a horcicu to nevidelo. O opecnej zemli len snivat mozte!
    Na SR never ever.

    Like

    1. Ten BurgerKing je jeden velky pruser , minimalne co sa tyka personalu.. Deti ktore pravdepodobne povyhadzovali z inych a najma serioznejsich zariadeni podobneho charakteru. Na jedlo sa stazovat nemozem , ale obsluha – katastrofa!

      Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s