České Tesco My je viac

Aj keď sa zdá, že “falošné” pobočky Little Ceasar´s v obchodných domoch Tesco to už majú zrátané, neznamená to, že sa už nedajú navštíviť. Tam, kde obchodné domy Tesco neprechádzajú rekonštrukciou na My, a dosiaľ nebola ani zrušená pôvodná pobočka, ešte prežívajú. Samozrejme, v “Tesco” balení a ďaleko od skutočnej ponuky reťazca v domácom prostredí.

Little Ceasar´s musel pred rokmi podpísať s K-Martom veľmi zlú zmluvu, keď po prerode na Tesco umožňuje prevádzkovateľovi robiť si s ponukou absolútne čo chce. Podobne to bolo aj v Hradci Králové, kde Little Ceasar´s ešte stále funguje. Ako vidíte, aj písmenká ešte svietia. Vo vnútri nájdete to, čo doteraz aj v Bratislave: pizzu kolísajúcej kvality, sociálne prípady sediace pri jednom nápoji, archaické zariadenie a silný pocit návratu do mliečneho baru á la soc 80´s na Slovensku či v Česku. Absolútne iné veci, ako súčasnú realitu reťazca.

Mimochodom, obchodné domy Tesco prerodom na My nielenže jednu z prítomných gastronomických reťazcov postupne zatvárajú, prestavby a nutnosť vyššieho komfortu otvárajú dvere novým. My Národní, bývalý hlavný pražský obchodný dom Tesco, má rekonštrukciu už za sebou a my sme sa mali možnosť prejsť budúcnosťou slovenského obchodného domu na Kamennom námestí. Je skutočne príjemná, prízemie s drogériou, parfémami a darčekovým tovarom sľubuje veľkomestský komfort.

V Česku to podčiarkuje aj prítomnosť pobočky Costa Coffee, ktorý sa v Česku sľubne rozvíja. Jeho pobočka v My Národní je otvorená do predajnej plochy, v dizajnovo pozoruhodne vyriešenom oddelení darčekového tovaru. Na Slovensku sa musíme v tejto časti uspokojiť s obyčajnou kaviarňou Tommy Cafe, ktorá je v Bratislave na Kamennom rozšírená z budovy do ulice provizórnou prestavbou. Odlepením svetlo nepriepustných nálepiek z presklených stien, ktorým prešli rekonštruované časti bratislavského Tesca, kaviarni prospeli, ale stále je to len jedna z stoviek iných kaviarní, žiadny vyšší komfort medzinárodného reťazca, ktorý ako jeden z mála dokáže dôstojne súťažiť so Starbucks. Možno raz… Je to jednoduché. Ak chcete v Česku vyšší komfort kaviarne do svojho luxusne ladeného obchodného domu, máte k dispozícii nadnárodné značky. Ak na Slovensku, miestneho podnikateľa.

Tak sa trošku opravíme. Pražské Tesco My nie je z tohto pohľadu budúcnosťou toho slovenského na Kamennom námestí. Je to sci-fi z možno nedosiahnuteľnej budúcnosti.

Reklamy

2 myšlienky na “České Tesco My je viac

  1. Ech, skoda ho, az na tych par socialnych pripadov, pre ktore ma postupne opustala chut tuto pizzeriu navstevovat som jej bol verny asi od sameho zaciatku.

    Like

  2. veru, ja som bol velkym fanusikom little ceasars v tescu, pokym nezavreli dala sa tam kupit velka CALZONE pizza za 69 SK – a to aj po prechode na euro, stala stale rovnako (tusim mozno 65,- Sk), a to mala riadny 500g. Kvalita nebolo bohvie co, ale nekup to za taku cenu, ledva som to zozral, . Zrovna dneska som tam chcel ist s deckami na pizzu, (bez manzelky, ona to tam bojkotovala, asi to nesplnalo jej minimalny hygienycky stanfard) a tam luxusne parfemy a hodinky, tak sme skoncili v pizza hute. ozaj skoda, ta pizza mala jaj, dobry smak.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s