Kolkovna bude mať premiéru v River Parku

Poznáte Potrefenou husu, alebo donedávna Trafenú hus? Určite viete, že táto hus pivu rozumie, alebo aspoň si to myslí. Je totiž doma v sídle pivovaru Staropramen. Krásne manželstvo! Výsledkom sú dizajnové reštaurácie so zameraním na českú kuchyňu, ktoré v pre svoj pôvod garantujú, že pivo nebude chutiť hrdzou, nebude ani teplé a budú v ňom nejaké tie “bublinky”. Tento rok mala prvá reštaurácia konceptu v Česku už desať rokov. Na Slovensku už nejaký čas funguje bratislavská pobočka v réžii Best In Town Group (Bagel & Coffee Story, Roland) funguje slovenská verzia na Šafárikovom námestí, priamo na mieste legendárneho Krymu. Musíme povedať, že oplýva často nepríjemným personálom, aj tá kuchyňa je taká “slovenská”. A medzičasom sa etabloval v inej réžii aj mierne odlíšený koncept Beer Point pre nákupné centrá, tie sú v Avione a nitrianskych Mlynoch.

Napočudovanie, nie o tom chceme.

Reakcia na tento fenomén, ktorý sa rozhodne nezrodil v Česku, prišla tento rok aj na Slovensko. Red Monkey Group (Paparazzi, UFO Watch Taste Groove) chcelo refreshnúť svoje dávno nie “posh” Peoples a lepšie zhodnotiť priestory v centre mesta. Oženili sa pre zmenu so Zlatým bažanom a priniesli Svet piva.

Ale ani o tomto nechceme.

To všetko už totiž viete. Čo možno neviete je, že medzi nájomcami River Parku sa objavila Kolkovna. To je iná pivná manželka – tá Plzeňská, Pilsner Urquell. Oproti Potrefenej husi sa vymedzila skôr starosvetským, ako moderným dizajnom. Varia tam to, čo si predstavíte pod českou kuchyňou: všetky tie knedlíky, vepřá, zelá. Veľké a mastné. A – raz za čas – aj dobré. A s dobrým pivom. Kolkovny v Česku prevádzkuje skupina Kolkovna Group, ktorá si svojho pivného partnera, podobne ako Red Monkey Group, vybrala sama. Zatiaľčo Potrefená hus, asi pre jej zranenie, to dotiahla len na Slovensko, Kolkovna sa dostala až do Ruska. Pilsner Urquell je predsalen silnejšia značka.

Takto - ako zo starého sveta - vyzerajú Kolkovne.

A kedy teda prvá Kolkovna na Slovensku? River Park má otvárať na rok.

Reklamy

2 myšlienky na “Kolkovna bude mať premiéru v River Parku

  1. prazske kolkovny mam strasne rad, teda plzenske pivko.) len v tomto pripade sa bojim toho spojenia s river parkom…. najomne sa urcite odrazi na cenach… ale zase aspon dostane prazdroj na mostovej vacsiu konkurenciu…

    a este k tej husy, chodim tam pravidelne uz asi tri roky a s obsluhou som este naozaj nemal problem…. ale tiez som uz niekolko krat pocul ze nie su idealni, no mna to asi obchadza…

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s