Bratislava má prvé McCafé! Pozrite si ho

Bratislava sa dočkala svojho McCafé. McDonald’s včera potichučky otvoril tretiu slovenskú pobočku svojho kaviarenského reťazca ako súčasť zrekonštruovaného reštauračného domčeka pri Avione. Zatiaľ sa vykašľal aj na lokálnu inzerciu, obyvateľstvu tlačí do hlavy iba informácie o sezónnej akcii a ubezpečenia, aké sú jeho zemiaky a mäso kvalitné. Mlčí o ňom aj oficiálny web, bratislavské McCafé si musí záujemca skrátka objaviť sám.

Aj my sme sa o tejto pre Reťazce.sk významnej udalosti dozvedeli iba náhodou, od nášho čitateľa palsofta v diskusii pod blogpostom o McDonaldizácii východného Slovenska. Aj týmto mu ďakujeme a hneď sme sa, samozrejme, vybrali na skusy.

Našu počiatočnú neistotu, či náhodou nejdeme zbytočne, rozplynulo už v zárodku nové logo McCafé pripevnené na streche avionovskej chalúpky a veľká vlajka pred ňou. Kaviarenský pult sa po zmenách v interiéri nachádza prakticky oproti dverám, klasický fast-food po pravej ruke. McCafé má vyhradený vlastný sektor na sedenie s jedným veľkým súvislým stolom a vyvýšenými stoličkami a niekoľkými menšími kaviarenskými stolčekmi, ktoré sa držia viac pri zemi. Dekoráciu tvoria sympatické kávičkové nápisy a obrázky.

Na rozdiel od Nitry nie je riziko, že sa kaviarenská časť zaplní neestetickými tvormi prežúvajúcimi Big Mac s hranolkami až také veľké. Reštaurácia má dostatok svojich vlastných miest na sedenie, pri väčšom návale ľudí však nie je ich infiltrácia vylúčená. McCafé je totiž minimálne oddelené od reštaurácie, zo zahraničia máme skúsenosť, že sa zvykne tváriť predsa o niečo svojbytnejšie.

Ponuka je rovnaká ako v ostatných prevádzkach, na rozdiel od rozvinutých trhov ide zatiaľ o jej základný model. Z káv sme vyskúšali Mochaccino, Latte Macchiato a Espresso Macchiato.Všetky boli chutné a výrazné, akurát v Espresse Macchiato chýbala mliečna pena, čo bol jediný vážnejší nedostatok. Z dezertov sme ochutnali štandardný a jahodový cheesecake a ešte brownie. Všetky nám chutili bez výhrad. Prekvapil najmä brownie, nebol extrémne sladký, vďaka čomu vynikla jeho čokoládovo-orechová podstata.

Zatiaľ trochu dezorientovaná obsluha v jednom prípade poplietla našu objednávku kávy a mala problémy s logistikou balenia zákuskov. V prvý deň fungovania je to však ešte pochopiteľné. Inak bola príjemná a ochotná.

Koncept kaviarní McCafé vznikol v roku 1993, prvá prevádzka bola otvorená v austrálskom Melbourne. V Európe ho ako prvé predstavilo na konci 90. rokov Írsko. Dnes sú kaviarne McCafé po celom svete. Prvé McCafé na Slovensku bolo otvorené 21. augusta 2009 v Trenčíne v novovybudovanom McDonald’s domčeku pri OC Laugaricio. Druhá prevádzka privítala zákazníkov v deň otvorenia nitrianskej Galérie Mlyny – 9. septembra 2009. Po bratislavskej tretej je už na ceste aj štvrtá, do konca roka vznikne v rámci McDonaldovskej premiéry v Prešove.

Reklamy

4 myšlienky na “Bratislava má prvé McCafé! Pozrite si ho

  1. Tiež sme sa s kolegami divili, keď sme včera vo štvrtok skočili na obed do avionu. Prvé slová: vau. Dali sme si “iba” chutné menu, na kávu sme žiaľ nemali čas. Chuť kávy ešte prídem určite čeknúť :)

    Like

  2. V Nitre by budúce leto mohli otvoriť terasu iba pre McCafé, priestory na to sú (zatiaľ rozbombardované), McCafé tam má aj dvere. Lebo aktuálne priestorové riešenie je úplne zúfalé a človek má iné pocity ako v normálnom McCafé napríklad v Nemecku. Inak, ani toto bratislavské nie je žiadna výhra, čo sa týka sedenia. Asi šetria.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s