Zelené sklamanie: Boli sme v Greentree Caffé

Logo Greentree CafféTak sa nám konečne podarilo zavítať na návštevu do reprezentatívnej prevádzky Greentree Caffé na Obchodnej 29. Nebolo to na prvý pokus, naposledy nás zastavila stolička vo dverách, keďže vo vnútri prebiehali nejaké tajomné práce, ktoré bolo zrejme nutné urobiť počas podvečera.

Ďalší pokus už bol úspešnejší. Prvé dojmy sme mali rozdielne. Niekomu interiér pripomínal kombináciu operačnej sály a botanickej záhrady, iný si zas pochvaľoval, že ide o skvelé antidepresívne prostredie na jeseň a blížiacu sa zimu.

Každopádne, nejde o typické kaviarenské prostredie, kombinácia sýto zelenej a bielej farby, veľké sterilné plochy a džungľové motívy rozhodne nevzbudzujú pocit domáckeho prostredia, ako napríklad Coffee&Co. Nehovoriac o značne nepohodlnom sedení na tvrdých, aj keď štýlovo sa tváriacich stoličkách. Rozvaliť sa či vyložiť si nohy sa tu nedá, iba slušne a sporiadane kávičkovať.

Greentree Caffé v Bratislave na Obchodnej 29.
Greentree Caffé v Bratislave na Obchodnej 29.

Z ponuky sme ochutnali krémovú zmrzlinu, ktorá je podľa oficiálneho webu tamojšia špecialita. Skrýva sa za ňou extrémne presladená, hustá a lepkavá hmota, ktorá kombinuje chuť kondenzovaného mlieka a príslušnej príchute. Servírovaná je v malom, tučnom sklenenom poháriku, ktorý pôsobil akosi rozpačito.

Hmota má multifunkčné využitie, po naliatí do horúcej kávy je na svete ľadová káva. Ochutnali sme aj niekoľko druhov klasických, ktoré boli na náš vkus  veľmi priemerné. Navyše sme sa stretli aj s čudnými chuťovými asociáciami, ktoré nám evokovali napríklad vyškvarenú slaninu či vylúhovanú trávu.

Špecialita Greentree Caffé: krémová zmrzlina.
Špecialita Greentree Caffé: zamrazené Salko s príchuťou.

Neočarila ani ponuka jedál a zákuskov. Už za sklom pri pulte nevyzerá veľmi lákavo, test sme však podstúpili. Focaccia plnená prosciuttom, mozzarellou a šampiňónmi bola pripálená, suchá a bez chuti. Oceňujeme však, že personál následne sám ponúkol vrátenie peňazí. Klasický cheesecake taktiež ďaleko zaostával za konkurenciou.

Obsluha bola rutinná, bez schopnosti poradiť pri výbere. Rušila aj príliš nahlas pustená hudba. Snahu o dojem “kaviarne vyššej úrovne” zráža pútač pred vchodom, ktorý propaguje “presosmliekom” za 99 centov.

Pred niekoľkými rokmi by možno Greentree Caffé pôsobilo ako malý zázrak, dnes je už ale v Bratislave toľko kvalitnejšej alternatívy, že bude mať čo robiť, aby sa na trhu udržalo. Staré, dobré Coffeeheaven, nech je ti slovenská zem ľahká…

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s