Priamo v epicentre: Boli sme na otvorení nitrianskych Mlynov

Logo Galéria MlynyNitrianska Galéria Mlyny má za sebou dva týždne existencie. My sme sa na ňu boli pozrieť hneď v prvý deň, kedy otvorila svoje brány – v stredu 9. septembra. Okrem hulákajúceho Petra Nagya s najväčšou vlasovou prehadzovačkou na svete a nahratým potleskom nás vo vstupnej hale privítalo obrovské množstvo ľudí, ktoré dostalo zhodou okolností rovnaký nápad ako my.

Keď sme sa trochu aklimatizovali a na moderátorskom poste na pódiu zbadali Juraja Mokrého, namierili sme si to radšej priamo na tretie poschodie do food courtu. Ako sa nám páčila tunajšia adaptácia bagetového konceptu Subway ste si na Reťazcoch mohli prečítať naposledy (pre lenivších: páčilo sa a chutilo nám).

V Mlynoch sa nakupuje príjemne, nie je to žiaden luxus, ale ani na vás neceria zuby tie najlacnejšie obkladačky. Citeľný bol nedostatok odpadkových košov, vďaka ktorým sa chodby postupne menili na menšie smetisko. Špine sa veľmi dobre darilo aj na bielych dlaždiciach, ktoré nikto nečistil. Vzhľadom na počet návštevníkov v prvý deň je to ale pochopiteľné. Veríme, že podobné pôrodné problémy čoskoro odznejú.

Veľmi zvedaví sme boli na McCafé. Do ponuky by to chcelo pridať nejaké špeciality, obsahovala najmä bežnú šedivú nudu. Káva však bola vcelku chutná. Vynikajúce boli zákusky, ktoré sme ochutnali, najmä jahodový cheesecake. Veľké mínus si však prevádzka vyslúžila spojeným sedením s pridruženým klasickým hamburgerovým McDonaldom. Pekné, esteticky nadizajnované kaviarenské priestory tak okupovali davy ľudí s červenými táckami, ktorí prežúvali sendviče s hranolkami a zalievali to colou. Absolútny zabijak atmosféry a absurdné riešenie nedostatku priestoru. Kuriozitou je aj obrovská vyhĺbená jama za oknom, ktoré zrejme čaká na nejaké zmysluplnejšie využitie.

Zaujala nás aj naproti umiestnená zmrzlináreň Twist Ice & Coffee.  Firma sa tvári medzinárodne, ale sídlo má v Zlatých Moravciach. Tvrdí, že pôvodom je z Talianska, kde má zaregistrovanú aj doménu. Zaujal nás najmä pult s vlastnými mrazenými nanukmi, ktoré boli predávané rovnakým spôsobom ako klasická kopčeková zmrzlina. Na Slovensku má pobočky ešte v Banskej Bystrici a domovských Zlatých Moravciach.

Zaskočili sme aj do druhých slovenských potravín Marks & Spencer, z ktorých sme si odniesli viacero skvelých pochúťok. Prvýkrát je ich súčasťou aj pekárnička s čerstvým slaným aj sladkým pečivom. No skrátka nádhera.

Nezaujalo nás však len jedlo. S úžasom sme si prezreli aj najnovšie kníhkupectvo Panta Rhei, ktorému sme sa už taktiež na Reťazcoch venovali samostatne. Emporia sme našťastie skúšať nemuseli, ešte boli iba vo výstavbe.

Večer sme ukončili v najsmradlavejšej vinárni (ktorá už vlastne ani nebola vináreň) v regióne strednej Európy. Sídli presne oproti Mlynom. Ale to už sem vlastne nepatrí, našťastie nejde o reťazec (ale víno mali dobré).

Najbližšie na otvorení nákupného centra sa vidíme zrejme v bratislavskom Cubicone.

Reklamy

3 myšlienky na “Priamo v epicentre: Boli sme na otvorení nitrianskych Mlynov

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s