Na Slovensko prišlo McCafé

Logo McCaféNa kávičku? V Trenčíne sú od dnes možnosti pestrejšie.  Nestačí, že v tomto meste mali prvý Subway na Slovensku, že tam existuje sídlisko Noviny a že tam býva veľká Pohoda. Dnes tam otvorili McDonald, ktorý k nám prináša úplne novú značku: McCafé.

Na postavenie samostatne stojacej McDonald’s chalúpky sme čakali už po otvorení Laugaricia, ktorému nová prevádzka susedí. Jedna vec však vzbudzovala podozrenia, že nepôjde o len tak obyčajnú fast-foodovú chyžu. Hnedá úprava loga najväčšieho fast-foodu na svete, ktorá sa objavila v neskoršej fáze výstavby. McCafé? Presne tam smerovali podozrenia.

McD-TK exterier3s

Realita je dnes taká, že McCafé nebude u nás len jedno: McDonald’s sa chystá celkovo do konca roka otvoriť tri prevádzky. Ďalšia bude približne o mesiac pripravená v dobrými nájomcami “nabúchaných” nitrianskych Mlynoch. Tretia, konečne, dorazí do hlavného mesta! Prvé McCafé otvorí McDonald’s v Avione. Tamojšiu chalúpku rekonštruovali len minulý december a tak sme zvedaví, ako si s umiestnením kaviarne poradia.

Čo je McCafé? McDonald’s po svojom reagoval na popularitu kávičkových reťazcov. McCafé je niečo ako lacnejší Starbucks. Ponúkol najmä lepšie ceny, ale netvári sa, že ponúka zvlášť prémiový produkt. V príjemných, veľkomestsky pôsobiacich priestoroch nájdete za barom zväčša študenta, ktorý sa v strese pokúša dostať s použitím zašpinených kávostrojov pred vašimi očami nejaký ten nápoj. A hlavne veľmi rýchlo. Chýba tomu atmosféra a pokoj Starbucksu, ale ušetríte asi tretinu ceny a kvalita rozhodne nie je najhoršia.

Na Slovensku je ponuka rozdelená do kategórií Ľadové nápoje (Ľadová káva a čokoláda), Frapé (štyri príchute), Extra (šľahačka a sirupy)  a konečne Káva a to všetko do troch veľkostí. Nápoje dopĺňa reťazec i svetovo štandardnou, ale pre Slovensko stále nie typickou ponuku kvalitných zákuskov. Samozrejme, v aktuálnom trende francúzskych pekární – croissanty a množstvo jemného pečiva, spolu s americkou klasikou – obrovské muffiny a variácie cheesecakov.  Trenčania, šup na kyvadlovku do Laugaricia.

A že minimálne na rozvinutom trhu vyzerá ponuka skvele, to dokazuje už pár klikov na oficiálny web.  Veríme, že po expanzii, keď sa to už oplatí, budeme môcť aj my ochutnať tieto kávové špeciality.

A malá upútavka: prevádzka v Trenčíne  vyzerá výborne!

McD-interier

Reklamy

4 myšlienky na “Na Slovensko prišlo McCafé

  1. Konečne Nitra! Prvý McDonald nám tu otvorili ako v jednom z posledných veľkých miest na Slovensku, tak aspoň McCafé vykompenzuje túto ujmu. A zo strategického hľadiska je dobré, že potom príde Bratislava. Mimochodom, nevie niekto, či aj McCafé sa dá otvoriť ako franchise? Alebo to je úplne nemožné?

    Like

  2. poznam McCafe so Singapuru a tam mozu kvalitou kavy a zakuskov konkurovat aj Starbucks. Samozrejme atmosfera je horsia, najma kvoli tomu, ze McCafe byva spojene s normalnou restauraciou McDonalds, ale kava je fakt vyborna a zakusky tiez.
    Drzim palce…

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s