Na pizzu príbeh slovenského Pizza Hut

Logo Pizza HutKeď prišlo Queensway Restaurants otvoriť na Slovensko KFC, prebralo aj rozbehnutý Pizza Hut. Jeho zástupcovia otvorene povedali, že budúcnosť pizza-siete je na Slovensku neistá. Že stav, v ktorom slovenskú adaptáciu našli, je na míle vzdialený od ich ideálnej predstavy. A že budú zvažovať, či reťazec zobrať a postaviť nanovo, alebo úplne zatvoriť. A ako je to po dvoch rokoch? Nestalo sa ani jedno, ani druhé. A vlastne aj stalo.

Prvý krok bol optimistický. Queensway označil logom Pizza Hut úplne novú implantáciu formátu: Express. Objavila sa v prvej Galérii Tesco, v Trnave.  A čo ďalej? Nič.  Pizza Hut Express bol prvý a posledný.

Asi rok na to Queensway zatvoril najlepšie lokalizovaný a najstarší Pizza Hut na bratislavskej Drevenej ulici. Namiesto neho sa objavila lacná napodobenina Pizza Pan, ktorá čoskoro skončila. Až zostáva rozum stáť, že britský Queensway prenechal miesto pre neobratnú kópiu Pizza Hut, a to aj vrátane loga.  Pizza Pan istého pána Miroslava Švarala ponúkal to, čo Pizza Hut. Akurát kvalita zostala niekde vo Vrábloch, odkiaľ podľa Obchodného registra podnikavec pochádza.

Porovnanie log Pizza Hut a Pizza PanA tak Bratislavčania majú k dispozícii už len jeden Pizza Hut. Ošuntelý kúsok susedí (ešte ošuntelejšiemu) Coffee & Co v Tescu na Panónskej ulici v bratislavskej Petržalke.

A čo sa Slovákov týka, mimo Trnavy a Bratislavy existuje ešte tretia slovenská pobočka. V naoko lepšom stave a na oveľa lepšom mieste je Pizza Hut v centre Košíc, na Hlavnej ulici v obchodnom dome Tesco.  Inak nič.

Ešte pred desiatimi rokmi to vyzeralo, ako vždy pri štartoch, veľmi optimisticky. Pizza Hut vtedy patrili do tej istej rodiny, ako Coffee & Co – vo firmách okolo Restaurant System & Management Richarda Lanczmanna. Práve hlava slovenskej kaviarenskej siete rozbiehala tunajšiu pobočku majstra talianskeho slaného koláča medzi reťazcami. Lanczmann vtedy hovoril o veľkej expanzii Pizza Hut – pri príležitosti otvorenia dnes už zatvorenej pobočky v Nitre. V Bratislave mali byť tri pobočky – nakoniec boli už len dve, medzi plánmi sa spomínala aj zmieňovaná košická. Čo z toho vyplýva? Expanzívne plány sa naposledy aktualizovali pri štarte.

Takže ako sa Queensway rozhodlo po prebratí Pizza Hut? Ak pre expanziu, bolo by to vidieť. Ak pre zatváranie, tiež. Takže sa zrejme čaká.  V krízovom čase a v situácii, kedy zjavne bombou nie sú ani ich slovenské pobočky KFC, to tipujeme na druhú možnosť. Že len dobiehajú nájomné zmluvy.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s