Pár reťazcových postrehov z Belgicka

To,  že Quick je tu všadeprítomný už viete. V belgických Brugách dokonca iný reťazec nenájdete. V mape pre mladých cestovateľov je otázka “Kde tu je najbližší McDonald’s?” zaradená medzi spolahlivo účinné spôsoby ako nasrdiť domorodca.

Vráťme sa ale do Bruselu. Okrem Quicku a McDonad’s sme narazili aj na pár prevádzok Subway, jednu sme vyskúšali. Až na absenciu srdečného privítania a bonus v podobe veľkomestského ruchu bola kvalitatívne na podobnej úrovni ako skvelá slovenská adaptácia v trenčianskom Laugariciu (V Banskej Bystrici sme ešte na skusoch neboli). Ak si teda odmyslíme, že miesto bezodného pohára dostane na výber plechovkové nápoje, ktorých dno ucítite priskoro.

KFC sme nevideli žiadne, z neznámych príčin ešte do kokpitu Európy neprikvitlo. Možno Belgičanom stačia humorné napodobeniny ako napríklad Hector Chicken.

Hector Chicken v Bruseli

Zato sme prešli okolo niekoľkých reštaurácií Pizza Hut. Vyzerali omnoho sebavedomejšie ako zúbožené zvyšky slovenskej siete tohto reťazca. Viac o nich už čoskoro.

Pizza Hut v Bruseli

Na záver si ešte pozrite krásnu ukážku spolunažívania prvkov nadnárodného a lokálneho stravovania. Z pobočky McDonald’s vykúka okienko, v ktorom predávajú tradičné belgické wafle.

McDonald's a Belgaufra v Bruseli

McDonald's a Belgaufra v Bruseli

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s