Marks & Spencer ide do Nitry aj s potravinami

Logo Marks & SpencerNitra sa stane po Košiciach druhým slovenským mestom, v ktorom medzinárodná značka Marks & Spencer predstaví okrem oblečenia aj svoje výborné potraviny. Ponúkne ich prevádzka v chystanom obchodnom centre Galéria Mlyny. Otvárať sa má začiatkom jesene.

Polievky Marks & SpencerV zahraničí, napríklad v Anglicku, má reťazec aj samostatné predajne potravín, na Slovensku ide o oddelenie v rámci obchodu s oblečením a v ponuke sú najmä trvanlivé výrobky.

Nitriansky Marks & Spencer bude šiestou slovenskou prevádzkou, v súčasnosti fungujú dve v Košiciach (OC Optima a hotel Double Tree by Hilton) a po jednej predajni v Bratislave (Avion Shopping Park), Trenčíne (OC Laugaricio) a Banskej Bystrici (OC Europa).

História spoločnosti Marks & Spencer sa datuje od roku 1884, keď ruský emigrant Michael Marks začal predávať v stánku na trhu Kirkgate v anglickom meste Leeds. O desať rokov neskôr sa spojil s Tomom Spencerom, pokladníkom vo firme I.J.Dewhirst (spoločnosť je dodnes dodavateľom Marks & Spencer), a spoločne založili firmu Marks & Spencer. V roku 1975 bol otvorený prvý obchodný dom na území kontinentálnej Európy v Paríži.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s