Emporio opäť masívne expanduje, Robinson ide mimo Bratislavu

Emporio je nenásytné. Najnovšie sa s kompletnou trojicou prevádzok Emporio Café, Emporio Schoko a Emporio Bakery chystá zaútočiť na Nitru. Vyplýva to z informácií na webe pripravovaného obchodného centra Galéria Mlyny.

Logo Emporio Café___small_schoko_emporioLogo Emporio Bakery

Firma Lander okolo podnikateľa Ladislava Hampla využíva každú príležitosť na expanziu. Naposledy všetky tri svoje podniky otvorila v novom  obchodnom centre Laugaricio v Trenčíne. Tentokrát však neostane iba pri nich, do Nitry ide spoločnosť aj s licencovaným reštauračným konceptom Robinson, ktorý doposiaľ neopustil Bratislavu.

Logo Robinson CafeGaléria Mlyny už pred svojim otvorením poráža konkurenciu. V meste preplnenom nákupnými centrami sa jej podarilo získať také silné značky ako Marks & Spencer, H&M, NewYorker, Mango, Humanic, Quiksilver, United Colors of Benetton, supermarket Billa, prevádzky rýchleho občerstvenia McDonald’s a Subway či kníhkupectvo Panta Rhei.

Emporio a Robinson na Slovensku
 • Emporio Café Aupark
 • Emporio Café Avion
 • Emporio Café Hviezdoslavovo námestie
 • Emporio Café Laugaricio
 • Emporio Bakery Laugaricio
 • Emporio Bakery Polus
 • Emporio Bakery Avion
 • Emporio Schoko Laugaricio
 • Emporio Schoko Avion
 • Robinson Aupark
 • Robinson Avion
 • Robinson Hviezdoslavovo námestie
Reklamy

2 myšlienky na “Emporio opäť masívne expanduje, Robinson ide mimo Bratislavu

 1. Galéria Mlyny naozaj dokázala získať silné značky, až sa im čudujem, ako sa im to podarilo. Veď napríklad v Centro Nitra, ktorému mnohí Nitrania fandia, boli prázdne miesta už v prvej etape, nehovoriac o druhej – vo food courte sú stále iba dve firmy a permanentne nula až dvaja zákazníci. A obchody sa rozširujú zdá sa už iba o blbosti typu Spolok sv. Vojtecha a potreby pre kaderníkov (aj to v prvej etape). Uvidíme, nakoľko sa zaplní Galéria – na Nitru sú to až príliš veľké priestory.

  Like

 2. Mlyny:
  Sú momentálne na 99% obsadené. Celý úspech je o lokalite. Nitra má len jedno prirodzené a absolútne centrum (križovatka hlavných ťahov, tržnica, dve vysoké školy, gymnáziá, stredné školy, internáty, autobusová a vlaková stanica, pešia zóna – všetko do 10 min. peši). To je proste “exclusive”. Tu keby to postavil akýkoľvek amatér, tak je to odsúdené na úspech. Využitie troch podlaží je už len šikovnosť manažérov. Jedine tá Billa mi tam nepasuje, ale to je o tom, že Billa má v NR veľmi zlú pozíciu a 2xTesco, 1xHypernova, 3xLidl, 1xKaufland, dokonca aj Jednota a Nitrazdroj sú na tom lepšie. No a to zaplnenie nájomníkmi má ešte ďalší dôvod. Po zastavení rozostavaného Cityparku sa väčšina nájomníkov automaticky prehlásilo do Mlynov.
  Centro:
  Plne súhlasím, od začiatku do konca – katastrofa. Právne problémy s pozemkom (preplatené), zmena podzemných garáží na strešné (spodná voda), zastavanie len jedného podlažia, rozdelenie na dve etapy, žiadne voľnočasové aktivity, ale pritom pekná architektúra aj miesto. Druhá etapa je stále na smiech, tu už ani len výhovorky na krízu neobstoja. Hlavne, že p. Adriana Janíková – marketingová koordinátorka sa pri každej príležitosti usmieva na kameru, ako keby mala dôvod. Mne by na jej mieste bolo do plaču. Uvidíme dokedy…

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s