Kiss Burger zanikol, aby opäť vznikol

Logo Kiss BurgerTak dlho sme vám chceli napísať o utajenom bratislavskom fast foode Kiss Burger, až stihla jeho prevádzka v priestoroch Kauflandu na Trnavskej ceste 41 zaniknúť. A je to veru škoda.

Pri našich sporadických návštevách sme síce otestovali iba veľmi malú časť sortimentu, nikdy sme však nedochádzali nespokojní. Kiss Burger sa orientoval na ponuku širokého spektra hamburgerov, ktoré sa vyznačovali poctivou, domáckou chuťou v porovnaní s konkurenčnými nadnárodnými reťazcami. Samozrejmosťou boli rôzne výhodné menu s hranolčekmi a nápojom od Pepsi.

Z ponukového lístka však bolo cítiť istú schizofréniu, nachádzali sa v ňom napríklad aj grilované kuracie prsia, zemiakové placky, tortilla, vyprážaný syr, filé, kalamáre, syrové guľky, kuracie nugetky či cibuľové krúžky. Kombinovať vlastný burgerový koncept s prvkami všetkých konkurenčných reťazcov nie je práve najšťastnejší nápad. Zato dezerty boli jedna báseň, už len pre tamojšie pudingy či tvarohové pochúťky s ovocím a piškótami si Kiss Burger zaslúžil v Bratislave prežiť.

Dnes už neexistujúca prevádzka Kiss Burger v bratislavskom Kauflande na Trnavskej ceste 41.
Dnes už neexistujúca prevádzka Kiss Burger v bratislavskom Kauflande.

Prevádzka bola esteticky nadizajnovaná, obsluha oblečená vo firemnej rovnošate a všetky obalové materiály boli poctivo obrandované logom a všadeprítomnou internetovou adresou www.kissburger.sk, ktorá však dodnes hlási, že je vo výstavbe.

Kiss Burgeru to zrejme nevyšlo pre prílišnú zastrčenosť, nulový marketing a neveľký prekryv záujmov s cieľovou skupinou zákazníkov Kauflandu. Prevádzkovala ho firma Kiss – Food, ktorej konateľom je podnikateľ Szilárd Klempa z Dunajskej Stredy.

Druhá a dnes už jediná prevádzka Kiss Burger v trenčianskom OC Laugaricio.
Druhá a dnes už jediná prevádzka Kiss Burger v trenčianskom OC Laugaricio.

Minulý čas však nie je celkom na mieste. Kiss Burger totiž stále žije, druhá a v súčasnosti už vlastne jediná prevádzka vznikla v trenčianskom obchodnom centre Laugaricio. Prevádkuje ju firma di Stefano, ktorú vlastnia bývalý spoločník Kiss – Foodu Alfréd Katona z Trstíc a Alžbeta a Štefan Tóthovci z Dunajskej Stredy, ktorí to už na Slovensku skúšali so značkou Chicken Cottage.

Miestny food court je ďaleko perspektívnejším miestom na prežitie Kiss Burgeru, jedinou schopnou konkurenciou je v ňom iba výborne lokalizovaný Subway. Pred Laugariciom sa však práve stavia McDonald’s

Reklamy

4 myšlienky na “Kiss Burger zanikol, aby opäť vznikol

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s