Čudná Kaviareň mesta 2009

Logo Emporio Café

Čítali ste náš povzdych nad sieťou kaviarní a teraz už aj čokoládovní a pekární Emporio? Tak táto necharizmatická, úplne obyčajná “presosmliekom” kaviareň sa prosím pekne stala Kaviarňou mesta 2009. Svoje víťazstvo z roku 2007 obhájila prevádzka v Auparku. Tá, kde vás privítajú veľké logá Pepsi, kúdole cigaretového dymu a niekedy aj vrecia s odpadkami.

Tlačová správa s výsledkami súťaže hovorí o “prekvapivom závere 4. ročníka”, lepšie to už ani napísať nešlo. Hlasovalo celkovo 12-tisíc ľudí, čo má byť o 50 percent viac ako pri poslednom ročníku. O víťazstve Emporia, ktoré vraj “patrí medzi obľúbené moderné bratislavské kaviarne” rozhodlo 1 611 hlasov.

Kaviarne do súťaže nominovalo 18 “odborníkov a osobností mesta”, prvý raz bolo možné hlasovať aj cez internet, čo uprednostnila vraj desatina hlasujúcich. Problémik je ale v tom, že toto hlasovanie nebolo nijakým spôsobom regulované ani kontrolované, ak teda personál Emporia dostal pokyn súťaž vyhrať, nič zásadné mu v tom nebránilo.

Takto si majiteľ siete Emporio Ladislav Hampl preberal cenu Kaviareň mesta 2007. Tento rok si to, žiaľ, zopakuje.
Takto si majiteľ siete Emporio Ladislav Hampl preberal cenu Kaviareň mesta 2007. Tento rok si to, žiaľ, zopakoval.

Organizátorka podujatia Denisa Priadková z agentúry PR 2002 ešte dodala, že viac ako štvrtina hlasujúcich je z iných slovenských miest a takmer sedem percent tvoria zahraniční návštevníci či cudzinci žijúci na Slovensku.

Na druhom mieste skončil neporovnateľne kvalitnejší rakúsky koncept Coffeeshop Company, taktiež s prevádzkou v Auparku. Rozhodlo o tom 935 hlasujúcich. Tretiu priečku záhadne obsadil menší podnik na Dlhých dieloch pod názvom Le Patio, získal 806 hlasov. V prvej desiatke sa ešte umiestnili kaviarne Pati Pati Patisserie (Avion), Coffee & Co (Michalská 6) či Choco Arden (Aupark).

“Za svoju obľúbenú kaviareň už tradične hlasovali osobnosti kultúrneho a spoločenského života, okrem iného humorista Tomáš Janovic, speváčka Beáta Dubasová, herečka Zuzana Krónerová, tenistka Dominika Cibulková či Eugen Korda,” píše sa v tlačovej správe. Žeby sa aj im najlepšie “kávičkovalo” v Emporio Café? Asi by to chcelo inú súťaž s poriadnym štatútom a presnými pravidlami. Inak bude jedinou výpovednou hodnotou vlastné zosmiešnenie.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s