Burger King na Slovensko tak skoro nepríde

Aktuálnejšie na túto tému: Prvý slovenský Burger King 26. marca. Potvrdené


Logo Burger KingPo odchode Coffeeheaven ďalšia zlá správa. Dlho ohlasovaný vstup fast foodového reťazca Burger King na slovenský trh sa napokon neuskutoční. “Pre finančnú krízu Američania svoje zámery prehodnotili a expanziu na trhy strednej Európy odložili na neurčito,” napísali Hospodárske noviny.

Reštaurácie Burger King mala na Slovensku prevádzkovať spoločnosť AmRest Holdings so sídlom v poľskej Wroclawi. Licenciu získala minulý rok v lete a po Poľsku a Bulharsku tak mala  značka expandovať aj do Česka, Slovinska a na Slovensko.

V susednom Česku mali viac šťastia, AmRest tam prvý Burger King otvoril 25. novembra 2008. Nachádza sa v pražskom nákupnom centre Metropole Zličín. Druhá pobočka privíta zákazníkov už čoskoro v taktiež pražskom obchodnom centre Letňany.

Reštaurácia Burger King v pražskom nákupnom centre Metropole Zličín
Reštaurácia Burger King v pražskom nákupnom centre Metropole Zličín

Burger King otvoril svoju prvú reštauráciu rýchleho občerstvenia v roku 1954 v americkom Miami. Prvá európska pobočka vznikla v Španielsku v roku 1975. V súčasnosti existuje vyše 11 550 prevádzok v 71 krajinách sveta, z nich približne 90 percent funguje na základe franchisingových zmlúv. Napriek tomu, že konkurenčný McDonald’s je o rok mladší, vlastní po celom svete skoro trikrát toľko reštaurácií. Základným predajným artiklom Burger Kingu je sendvič Whopper.

AmRest Holdings je jedným z najväčších nezávislých prevádzkovateľov reštaurácií v strednej a východne Európe. Od roku 1993 sa portfólio jeho reštaurácií rozšírilo o silné značky ako KFC, Pizza Hut, Burger King alebo Starbucks, ktoré prevádzkuje na základe franchisingových zmlúv a spoločných partnerstiev.

Reklamy

3 myšlienky na “Burger King na Slovensko tak skoro nepríde

  1. no to sme zas dopadli.posraty mekdonald ma v CR 80 restauracii a u nas je ich menej ako 20.v trencianskom a presovskom neni ani jeden…
    Burger King nam teda nehrozi.Sedlac,hanba Slovensko.Naco nam je Euro,ked to nepritiahlo ani taku zahranicnu firmu…

    Like

    1. skooda ja burger king milujem a v madarsku ho maju v rakusku tiez v polsku samozrejme a myslim ze aj cesi ho maju ale my ako chudaci ho nemame, hanba slovensku, nech zije burger king !!!

      Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s