Coffeeheaven na Slovensku definitívne končí

Logo CoffeeheavenPoľská sieť značkových kaviarní Coffeeheaven sa po troch rokoch definitívne sťahuje zo slovenského trhu.  Napriek tomu, že prvotné informácie hovorili o zatvorení dvoch slovenských prevádzok už ku koncu marca 2009, ešte stále si do nich môžete zájsť na kávu a koláčik.

“Môžem potvrdiť, že naše dve kaviarne na Slovensku už boli predané. Ukončenie tejto transakcie očakávame na konci mája 2009,” povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Coffeeheaven International Richard Worthington.

Odchod zo Slovenska reťazec odôvodňoval slabšími obchodnými výsledkami v porovnaní s inými trhmi a tiež novými podmienkami na trhu. Z rovnakého dôvodu spoločnosť zrušila jedinú prevádzku v Rumunsku a taktiež sa stiahla z tamojšieho trhu. Redukuje však aj v ďalších krajinách, zatvorila päť nerentabilných prevádzok v Česku a po jednej v Litve, Bulharsku a Maďarsku.

V Česku sa bude Coffeeheaven orientovať už  iba na profitujúce prevádzky v Prahe, čo bude mať za následok zatvorenie ďalších troch kaviarní v Brne. Spoločnosť sa chce rozvíjať najmä v domovskom Poľsku, kde do konca marca 2010 plánuje otvoriť pätnásť nových outletov.

Prevádzka Coffeeheaven v Avion Shopping Park
Prevádzka Coffeeheaven v Avion Shopping Park

“Vo svetle svetových ekonomických udalostí sme dokončili revíziu našich vyhliadok na každom z trhov, na ktorých pôsobíme,” oznámila firma. “Lepšou správou je, že aj keď v blízkej budúcnosti nemáme v úmysle otvárať na Slovensku ďalšie prevádzky, určite je našim zámerom vrátiť sa na trh neskôr,” dodal Worthington.

Coffeeheaven od roku 2001 postupne sprevádzkoval v regióne strednej Európy 90 lifestylových kaviarní. V súčasnosti ich funguje už iba 86, z toho 58 v Poľsku, 15 v Česku, 8 v Litve, 4 v Bulharsku a 3 v Maďarsku. Dve slovenské prevádzky dožívajú v obchodných centrách Polus City Center a Avion Shopping Park.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s