Rakúska sieť pekární Naglreiter priniesla na Slovensko kvalitu

Logo NaglreiterAj vám tak strašne chýbajú na Slovensku poriadne pekárničky, kde by ste si mohli dať krásne obloženú, na mieste upečenú bagetku, z ktorej vytŕčajú čerstvé ingrediencie, kvalitný koláčik a nejaký dobrý horúci nápoj?

Susedné Rakúsko je z tohto hľadiska hotový raj. Všetko vymenované ponúkajúca prevádzka Ankerbrot je tam pomaly na každom rohu. Možno však ani neviete, že niečo podobné sa dá nájsť aj v Bratislave. Prvá lastovička prišla taktiež z Rakúska a volá sa Naglreiter.

Pekáreň s kaviarňou Naglreiter v City Business Center
Pekáreň s kaviarňou Naglreiter v City Business Center

Majiteľom  siete, ktorej história siaha do roku 1989,  je rakúsky pekár a podnikateľ Hans Martin Naglreiter. Rodinná firma má sídlo v neďalekom Neusiedl am See a pobočky v niekoľkých okolitých obciach. Neobmedzuje sa však len na pekárne, prevádzkuje aj plnohodnotné reštaurácie a kaviarne. Napríklad aj v Slovákmi mimoriadne obľúbenom Hainburgu, kam nedávno začala jazdiť bratislavská MHD.

Expanziu na Slovensko ohlasoval Naglreiter v roku 2007 s nadšením, v pláne mal postupne otvoriť na území hlavného mesta až desať prevádzok. Vedel pritom, že pôjde o náročný proces, ktorý bude zo začiatku stratový. “Je to však obrovský trh, ktorý sa nám tu otvára a kto tam bude prvý má výhodu,” povedal Hans Martin Naglreiter pre rakúsky Wirtschafts Blatt.

Pekáreň Naglreiter na Autobusovej stanici Mlynské Nivy
Pekáreň Naglreiter na Autobusovej stanici Mlynské Nivy

Realitou sú zatiaľ dve slovenské prevádzky Naglreiter, na Autobusovej stanici Mlynské Nivy a v neďalekom City Business Center. Otvorené boli potichu, bez akejkoľvek marketingovej podpory. V ponuke však majú aj typické bratislavské rožky, o ktorých sa píše v každom turistickom sprievodcovi, pričom reálne sa nedajú zohnať takmer nikde. Paradoxne túto dieru na trhu doposiaľ nevyužili žiadni Slováci, ale rakúska pekáreň. A robí ich vynikajúco.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s