Druhé a väčšie Nordsee sa usadí v priestoroch Apollo Business Center II

Logo NordseeJe to vonku. Druhá prevádzka Nordsee na Slovensku privíta zákazníkov už budúci mesiac v bratislavskom Apollo Business Center II. Reštaurácia má byť rozložená na väčšej ploche než predajný stánok v Avione. Informovala o tom stránka Trendreality.sk.

Neostane však iba pri nej, do konca roka chce slovenský franchisingový partner Nordsee, spoločnosť N-Food, otvoriť aj tretiu prevádzku. “Zvažujeme nákupné centrá ako Aupark, Polus a Tri Veže či biznis centrum Digital Park, ktoré majú otvoriť v Petržalke,” povedala Trendrealitám.sk konateľka firmy Tatiana Voleková. “Neskôr by sme sa chceli dostať aj ďalej na Slovensko, ponuky máme zatiaľ zo Žiliny, Košíc a Piešťan,” dodala. Ročne chce N-Food otvárať jednu až dve prevádzky.

Apollo Business Centrum II
Apollo Business Center II

Nordsee nastavilo na Slovensku ceny na úrovni domovského Nemecka, čo má byť 15 až 20 percent pod úrovňou rakúskych cien. “Rozhodli sme sa tak pre nižšiu kúpyschopnosť obyvateľov,” vysvetlila Voleková.

Tento rok plánuje Nordsee otvoriť desať zahraničných prevádzok, napríklad na Malorke, v Česku, v Sofii, Bukurešti, Budapešti, Káhire, či v Dubaji. Podobné tempo by malo pokračovať aj v ďalších rokoch. “Spoliehame sa na to, že aj keď je kríza a ľudia sa idú iba pozerať do výkladov, vyhladnú a jesť sa musí,“ povedal riaditeľ rozvoja v Nordsee AG Christof Becker. Morské špeciality z Nordsee by tak časom mali ochutnať aj obyvatelia Škandinávie, severného Talianska, Francúzska, Poľska a Ruska. Neskôr chce firma expandovať aj do zámorských krajín.

Vlani malo Nordsee vyše 6 000 zamestnancov a dosiahlo obrat 353 miliónov eur. Jeho väčšinovým vlastníkom je koncern veľkopodnikateľa Heinera Kampsa.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s