Prvé Nordsee na Slovensku už funguje

Logo NordseeV bratislavskom shopping parku Avion dnes otvorili prvú reštauráciu Nordsee na Slovensku. Na základe franchisingovej zmluvy ju sprevádzkovala spoločnosť N-Food, ktorú ovláda trojica podnikateľov.

Slovenské Nordsee má výrazne užší sortiment jedál ako prevádzky v susednom Rakúsku. V prvý deň ponúkalo napríklad niekoľko druhov varených, grilovaných či vyprážaných rýb s omáčkami a prílohami, bretónsku rybaciu polievku, plnené bagetky a sendviče, šaláty či vyprážané morské špeciality. K dispozícii sú aj čapované či fľaškové nápoje spoločnosti Coca-Cola.

Leták slovenského Nordsee v AvionePri prvej návšteve sme ochutnali Morského lososa na grile (5,95 eur) s varenými petržlenovými zemiakmi (1,50 eur) a omáčkou. K jedlu sme si objednali aj trojdecový čapovaný nápoj (0,85 eur). Na záver sme si pochutili na výbornom Vanilkovom kréme so záhradným ovocím (1,50 eur).

Nordsee neobišli ani viaceré pôrodné bolesti. Personál zatiaľ pôsobil nezohrato, mierne spomalene a nedostatočne zaškolene. V ponuke bagiet chýbal losos a nepotešili ani poruchy pokladní či výpadky prúdu.

V avionovskom food courte Nordsee nahradilo prevádzku Ahoj, ktorá ponúkala najmä obložené bagety či gyros.

Nemecký fast-foodový reťazec špecializovaný na morské produkty vznikol už 23. apríla 1896. V Brémach ho založila skupina lodiarov a obchodníkov. Súčasnej podobe sa približuje od roku 1964. Najviac prevádzok má Nordsee v domovskom Nemecku, postupne však expandoval aj do Rakúska, Rumunska, Švajčiarska či Maďarska. Od roku 2004  je značka prítomná aj na českom trhu, v Prahe a Brne postupne vznikli štyri prevádzky, všetky v nákupných centrách.  V roku 2007 otvorili prvé Nordsee aj v Dubaji.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s