Po Trenčíne Subway expanduje do ďalších miest. Vieme kam

Logo SubwayPrvá slovenská pobočka Subway v Trenčíne dostane súrodencov. Oficiálny leták s ponukou jedál prezrádza ďalšie expanzívne plány medzinárodného „bagetového fast-foodu“.

Už „čoskoro“ majú byť podľa neho otvorené ďalšie reštaurácie v rozostavaných obchodných centrách Cubicon v bratislavskej Mlynskej doline a Galéria Mlyny v Nitre. Oba projekty majú kolaudáciu naplánovanú na tretí kvartál tohto roku.

Ďalšia a zatiaľ jediná pobočka mimo obchodných stredísk má vzniknúť v centre Banskej Bystrice na Kapitulskej ulici. Vo výhľade sú ešte aj reštaurácie v Košiciach, Piešťanoch, Poprade a Žiline. Podľa oblastného manažéra pre strednú a východnú Európu Martina Princa je spoločnosť momentálne v rokovaní o pätnástich prevádzkach na Slovensku, pričom tento rok budú otvorené minimálne prvé tri.

Prvé medializované informácie hovorili, že Subway si svoju slovenskú premiéru odbije už koncom minulého roka v centre Bratislavy na ulici Rybárska brána. Táto lokalita istý čas figurovala aj na medzinárodnom webe spoločnosti, z realizácie projektu však napokon zišlo.

Prvá slovenská reštaurácia Subway v Laugaricio Trenčín
Prvá slovenská reštaurácia Subway v Laugaricio Trenčín

Na prvý slovenský Subway sa teda čakalo až do 3. apríla 2009. V trenčianskom OC Laugaricio ho na základe franchisingovej licencie sprevádzkovala spoločnosť Fuseks z Dubnice nad Váhom. Potenciálni zákazníci si už môžu zájsť aj na jeho oficiálnu internetovú stránku so všetkými základnými informáciami.

Ďalších záujemcov o franchising ponukový leták odkazuje na pražské ústredie Subway Central & Eastern Europe. Ponúka im tiež bezplatnú informačnú brožúru.

Subway plánuje podľa agentúry SITA v piatich krajinách strednej Európy – v Česku, Poľsku, na Slovensku, v Maďarsku a Chorvátsku – v tomto roku otvoriť takmer 30 reštaurácií, najviac v Poľsku, kde by ich malo vzniknúť 20. Na český trh spoločnosť vstúpila v roku 2004, pričom tento rok chce otvoriť tri nové reštaurácie. Prvá z nich privítala zákazníkov koncom marca na pražskej Spálenej ulici, ďalšie majú nasledovať na letisku Ruzyně a v Karlových Varoch alebo Ostrave. V súčasnosti funguje šesť pobočiek v Prahe a po jednej v Brne, Českých Budějoviciach, Plzni a Zlíne. Dovedna ich je v strednej Európe asi 50.

Reštaurácií pod logom Subway funguje približne 30 861 v 89 krajinách sveta. Po spoločnostiach Yum! Brands (prevádzkuje reťazce ako KFC, Pizza Hut či Taco Bell) a McDonald’s je tretím najväčším poskytovateľom služieb rýchleho občerstvenia na svete.

Reťazec bol založený v roku 1965 v americkom meste Milford v štáte Connecticut. Majiteľom značky Subway je od rovnakého roku spoločnosť Doctor’s Associates. Prvá reštaurácia mimo územia Severnej Ameriky bola otvorená v roku 1984 v Bahrajne.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s